Witajcie na mojej stronie o samochodach!

Jak już pisałem w opisie, na tej stronie opiszę zarówno moje, jak i moje wymarzone samochody.
Zaczniemy od tych, które mam w tej chwili w swoim posiadaniu.
1. Porsche Macan 2017 r. 2.0 250km
2. Audi A5 Coupe 2016r. 2.0 190km
3. Mercedes-Benz E400 4.0 V8 315km
4. Mercedes-Benz E220D 2.0 194km (combi)
Pierwszym samochodem, który opiszę, będzie Porsche Macan z 2017 roku. które mam szczęście w tej chwili posiadać. Nazwę Macan zaczerpnięto z języka indonezyjskiego, oznacza ona tygrysa. Pojazd po raz pierwszy został zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Los Angeles 20 listopada 2013 roku. Jest to drugie auto typu SUV marki Porsche. Od modelu Cayenne jest węższe i krótsze. Pojazd konstrukcyjnie bazuje na płycie podłogowej modelu Audi Q5. Stylistycznie pojazd jest mniejszym bratem modelu Cayenne. Pojazd otrzymał wyraziste linie, mocniej opadający dach, ale nadal widać po nim masywność i ociężałość sylwetki. Zarówno w roku 2015 (pierwszym pełnym roku obecności tego modelu na rynku) jak i w 2016 Macan był najchętniej wybieranym w Polsce nowym modelem Porsche.

1200px-2017_Porsche_Macan_S-A_3.0

Opiszę również zmodernizowanego Macana. W lipcu 2018 roku Porsche zaprezentowało go po gruntownej modernizacji. Samochód zyskał przemodelowane reflektory i inny przedni zderzak, a największe zmiany zaszły z tyłu oraz w środku. Tylne lampy, podobnie do innych samochodów marki, zostały połączone pasem z napisem ‚Porsche’. W kokpicie pojawiły się z kolei inaczej ulokowane nawiewy oraz większy, dotykowy ekran do sterowania systemem multimedialnym.

 

To zdjęcie (tytuł pokazuje się po kliknięciu na nie) oraz główne zdjęcia stron (tytuły: Porsche) pochodzą ze strony https://pl.wikipedia.org/

2 komentarzy

 1. Witek09

  Hej, zainteresowała mnie twoja strona :) Co sądzisz o samochodach Mercedes-Benz CLA 250? Serdecznie Pozdrawiam 😀 Witek

  Odpowiedz
 2. Michał Kapustka

  Cześć, super strona, co sądzisz o samochodach JAGUAR?
  Pozdrawiam Michał 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *